Skip to main content

Operácie kŕčovýc žíl sa vykonávajú na našej klinike pomocou moderných bezbolestných metódy na liečbu kŕčových žíl. Liečba je rýchla, bezpečná a bez akýchkoľvek jaziev, či potreby práceneschopnosti

Základné informácie

Nefunkčné chlopne, ktoré sa nachádzajú v povrchových žilách môžu spôsobiť tvorbu kŕčových žíl. Táto diagnóza sa volá žilová insuficiencia a je najčastejšie spôsobená zvýšeným tlakom v žilovom riečisku, ktorý je spôsobený poškodenými žilovými chlopňami.

Liečba
Kŕčové žily je možné odstrániť tým, že nefunkčné žily, ktoré spôsobujú zvýšený tlak v žilovom systéme a “plnia” kŕčové žily odstránime. Možnosti ich odstránenia je viacero, ale u nás používame najmä miniinvazívne metódy a to rádiofrekvenčnú abláciu a mechanicko-chemickú abláciu. Operácia žíl je vhodná najmä v prípadoch, kedy konzervatívnym postupom nedochádza k zlepšeniu subjektívnych ťažkostí a na zabránenie zhoršovaniu ochorenia.

Rádiofrekvenčná ablácia
Je metóda, ktorou sa je možné zbaviť nefunkčnej povrchovej žily pomocou zahrievania žilovej steny teplom. Rádiofrekvenčná energia zahrieva žilu zvnútra na 120°C, a tým spôsobí jej okamžitý uzáver. Takáto žila častom v tele sfibrotizuje, kŕčové žily prestanú mať prítok a končatine sa výrazne uľaví. Pri tejto metóde postačuje jeden vpich do žily pomocou ktorého sa zavedie do žily katéter a niekoľko drobných vpichov okolo žily, ktoré ochránia okolité tkanivo pred popálením.

 

 

 

 

 

 

Laserová operácia

Laserová operácia žíl patrí medzi tepelné metódy a jej cieľom je odstrániť žilu v ktorej sa nachádza reflux a presmerovať žilový tok do žíl, ktoré sú funkčné bez refluxu. Je pri nej potrebná tumescentná anestéza, ale zákrok je spravidla hotový rýchlo a pacient môže po ňom odchádzať domov s plánovaním kontroly do 14 dní.

 

 

 

 

Mechanicko-chemická ablácia

Pri mechanicko – chemickej (mechanochemickej ablácii dochádza k uzáveru žily prostredníctvom akoholovje látky, ktorá je kontinuálne vstrekovaná do žily za jej súčasneho vnútorného podráždenia rotujúcim katétrom. Táto metóda nepoužíva teplo a preto postačuje iba jeden vpich do žily a je vhodná aj pre povrchovo uložené žily, ktoré nie je možné iným spôsobom ošetriť. Metodika je rýchla, bezbolestná a po ošetrení u pacienta nevyžaduje práceneschopnosť.